Civil szervezetek

Feketerigó Ökotanoda Egyesület

A Feketerigó Ökotanoda Egyesület 2014-ben alakult. Fő profilja  a helyi iskola munkájának segítése  a környezetnevelés és környezetvédelem  témakörökben. A hagyományőrzés  is  szerepel alapító okiratunkban. Egyesületünk szeretne a fenti feladatokkal részt venni a falu környezetvédelmi és hagyományörző programjaiban is.

Elnök: Galambos Bernadett

Elnökhelyettes: Süle Gyula

Titkár: Biczó László

Egyházasrádóci Faluszépítő és Hagyományőrző Egyesület

2016 márciusában, 10 fővel megalakult az Egyházasrádóci Faluszépítő és Hagyományőrző Egyesület, bejegyzése viszont csak most vált hivatalossá. Alapító tagok: Bali László, Gueth Gyuláné, Bazsó Attila, Kovácsné Bazsó Katalin, Horváth Katalin, Horváth Mária Heléna, Gombás Zoltán, Vilics Zoltánné, Vilics Dóra, Szvoboda Tamás.

Fő célunk és feladatunk községünk környezetének szépítése, hagyományteremtő és őrző rendezvények szervezése, lebonyolítása.

Első rendezvényünk a hagyományteremtő szándékkal, július 9-én megrendezett 1. Antal István labdarúgó emléktorna volt. Szeptember 10-én ugyancsak ilyen szándékkal kívánjuk megtartani az 1. Huszár István kézilabda emléktornát. Az előkészületek már zajlanak, csapatok jelentkezését várjuk!

Egyesületünk a többi civil szervezettel együttműködve kívánja céljait megvalósítani.

Tagságunk létszáma folyamatosan bővül, ezért aki egyetért elképzeléseinkkel, szívesen megosztaná ötleteit velünk, vagy csak szeretne csatlakozni az egyesülethez, azt szeretettel várjuk és látjuk tagjaink között.

Jelentkezni bármelyik alapító tagnál, a facebookon található oldalunkon, valamint az radoc.egyesulet@gmail.com email címen lehet. Bazsó Katalin

A Falurészek Egyházasrádócért Egyesület bemutatása

Egyesületünk közelebbi és távolabbi céljai között szerepel egy olyan közösség létrehozása, amit sokan (bárkik) magukénak érezhetnek, örömmel vesznek részt benne, hiszen közösek a célok, és ezért közösen örülhetnek az eredményeknek is.
Szeretnénk megőrizni helyi értékeinket, hagyományainkat. Ehhez a későbbiekben egy tájház létrehozását tervezzük, ahol az összegyűjtött tárgyakat, bútorokat, iratokat, ruhákat, használati eszközöket, stb. kiállíthatnánk, és megőrizhetnénk az utánunk felnövő nemzedékek számára.
Községünk megszépítését is tervbe vettük, segítve az Önkormányzat, és a helyi Civil Szervezetek munkáját, kezdeményezéseit, pályázati források bevonásával, valamint társadalmi munkával.Kulturális és gasztronómiai programok szervezését, segítését, az ilyen jellegű programokban való aktív részvételt is tervezzük, természetesen szintén az Önkormányzattal és a helyi Civil Szervezetekkel karöltve, hiszen tapasztalatunk szerint az efféle programoknak nagyon jó közösség formáló ereje van.Sport és szabadidős programok mellé is szívesen odaállnánk, akár szervezésben, részvételben, vagy finanszírozásban is, segítve ezzel községünk lakóinak egészségmegőrzését, az ifjúság fejlődését is, hiszen az ifjúságvédelem talán az egyik legfontosabb célunk. Természetesen bármely korosztály csatlakozhatna ezekhez a programokhoz.Kiemelt célkitűzésünk az egyházakkal való szoros kapcsolat fenntartása, hiszen községünkben két nagy felekezet is megtalálható teljes egyetértésben, jó viszonyban egymással. Szeretnénk, ha ez legalább így maradna, vagy még inkább erősödne.Terveink között szerepel a helyi turizmus fellendítésében való aktív közreműködés is.Fontosnak tartjuk még környezetünk, valamint az állatok védelmét, ha szükség
lesz rá, és tudunk tenni valamit ennek érdekében, akkor azt meg is tesszük.Tehát dióhéjban, és a teljesség igény nélkül ennyit a terveinkről.
Szeretettel várjuk a jelentkezéseket olyan emberektől, akik a fenti célokkal azonosulni tudnak, esetleg bármely témához kapcsolódva jó ötlettel tudnák segíteni az elképzeléseinket.A jelentkezéseket a falureszekegyhazasradocert@gmail.com e-mail címen, vagy a 06/30-9082780-as számon várjuk.

POLGÁRŐR EGYESÜLET

Az Egyházasrádóci Polgárőr Egyesület 1999. szeptember 3-án 16 taggal alakult meg az önkormányzat kezdeményezésére. Az egyesület fő feladata a község közbiztonságának fenntartása, a rendőrség munkájának segítése, és aktív szerepvállalás a közösségi életben. A fenti célok megvalósítása érdekében folyamatosan járőrszolgálatot teljesítenek, a bűnmegelõzésért a lakosság körében felvilágosító munkát végeznek, a kulturális és egyéb programokon segítik a szervezők munkáját. Jó a kapcsolat a rendőrséggel, határőrséggel, közös szolgálatot is teljesítenek. Az egyesület tagdíjból, önkormányzati támogatásból, pályázati pénzekből tartja fenn magát. Az önkormányzat segítségével a rendőrségtől egy személygépkocsihoz jutottak, amely a jövőben hatékonyan segíti a közterületi munkát. A községi rendezvényeken forgalomirányítással, biztosítási feladatok ellátásával segítették a zavartalan lebonyolítást. A raliverseny szervezőinek elismeréseként idén harmadik alkalommal kérték fel az egyesületet a rendezvény biztosítására. Az évente megrendezett megyei polgárőr versenyeken rendszeresen az élmezőnyben végeznek, az idei évben a 21 induló között az előkelő 5. helyezést érték el, ezzel is öregbítve községünk hírnevét. A szervezetet egyre többen megismerik és elismerik, ezáltal mind több fiatal lép a tagok sorába. Jelenlegi létszám 26 fő. Célkitűzések között szerepel a lakossággal és az intézményekkel történő még jobb kapcsolat kialakítása, a SZEM ( Szomszédok Egymásért Mozgalom) megvalósítása és a taglétszám további bővítése.

DIÁK-NYÁR ALAPÍTVÁNY

A Diák-nyár Alapítvány 1999-ben jött létre Egyházasrádóc székhellyel.
Célja, hogy Egyházasrádóc községben szociálisan hátrányos helyzetűek, nagycsaládosok gyermekei nyári táborozását segítse. Hozzájáruljon a szabadidő hasznos eltöltéséhez.