Egyházak - Egyházasrádóci Református Egyházközség

A gyülekezete rövid története:

Az Egyházasrádóci Református Egyházközség anyaegyházközség, amely két részből áll: az egyházasrádóciból és a rádóckölkediből. Mindkét egyházrésznek külön temploma van, a rádóci 1787-ben, a rádóckölkedi 1869-ben készült el.  Az egyházasrádóci egyházrésznek az egykori kissároslaki falurészen kápolnája van. Egyházközségünkhöz tartozik még a sorokmelléki szórványvidék, amelynek központjában, Sorkikápolnán imaházunk van. Ezen kívül további hat szórványközség gondozása a lelkipásztor feladata. Ebben a közel 30 km-es körzetben valamivel több, mint 500 egyháztagot tartunk nyilván.

A gyülekezetben a 2020-as évben pályázati forrásokból felújítások indultak. Ennek keretében az egyházasrádóci templom külső belső felújítása, a rádóckölkedi templom teljes külső megújulása, és a sorkikápolnai imaház külső belső festése történt meg.

Az Egyházasrádóci Református Egyházközség lelkipásztora 2021 augusztusától Pető Gábor Márk.

A református gyermekek iskolai hittanoktatását szakképzett hittanoktató, a lelkész felesége, Pető Tímea Enikő végzi, aki egyben segédlelkészként is segíti a közösséget. Gyülekezetünk szolgálattevőinek egy része is az egykori tanítványok közül kerül ki, akik ma már több területen segítik a lelkész munkáját.

A gyülekezetben olykor még szolgálatot teljesít az egyházmegye helyettes lelkipásztora Dr. Balikó Zoltán, aki a falu szülöttje is egyben.

A gyülekezet presbitériumának tagjai:

Főgondnok: Dobrovics László, Gondnok: Bazsó Ferenc, Megbízott gondnok: Gombos Gyula (Rádóckölked), Horváth Károly (Sorkikápolna),

Presbiterek: Balikó Zsolt, Bazsó Ottó, Boda László, Für Eszter, Horváth Irén, ifj. Balikó Zsolt, Kántor Attila, Kecskés Lajos, Kovács Árpád, Rácz Miklós.

Pótpresbiterek: Orbán Tamás, Gueth Győző

Istentiszteletek:

Egyházasrádócon vasárnaponként 10 órától.

Rádóckölkeden minden hónap első, Sorkikápolnán minden hónap 2. és 4. vasárnapján van istentisztelet.

Elérhetőség:

Cím: 9783, Egyházasrádóc, Gábor Áron u. 3

Pető Gábor Márk lelkipásztor elérhetőségei:

telefon: +36303540659, e-mail: petogaborm@gmail.com

A gyülekezet facebook csoportjai ”Rádóci és rádóckölkedi reformátusok” illetve ”Sorokmelléki szórvány – Egyházasrádóci Református Egyházközség” néven megtalálható az interneten.

Gyülekezeti email cím: refegyhaz.eradoc@gmail.com