Falurészek Egyházasrádócért Egyesület

Egyházasrádóc 3 egységből áll egy községgé: Kissároslakból, Egyházasrádócból és Kisújfaluból, innen az egyesület neve Falurészek Egyházasrádócért Egyesület, mely 2016-ban 14 fővel alakult, jelenlegi tagjainak száma 46 fő. Fő célja Egyházasrádócon a civil társadalmi élet szervezett fellendítése közösségi programok szervezésével és lebonyolításával. Fontosan tartjuk a hagyományok őrzését, ápolását. Gasztronómiai hagyományaink őrzése érdekében szabadtéri főzőversenyt szerveztünk eddig három ízben. Támogatjuk községünkben a sport és szabadidős tevékenységeket, ezeken résztveszünk, együtt működve a faluban működő többi egyesülettel. Rendszeres segítői és résztvevői vagyunk az évente megrendezésre kerülő falunapi rendezvénynek is. Környezetünk védelme és megóvása is szerepel céljaink között. Fontos számunkra az egyházakkal való kapcsolattartás. Segítő kezet nyújtunk a társadalmi munkákban, és alakulásunk óta aktívan segítünk a kisújfalusi Jézus Szíve kápolnánál évente megrendezett adventi ökumenikus imádság és ünnepi műsor megszervezésében, hirdetésében, szórólapozásban, és a rendezvény lebonyolításában is. A rendezvényt már 2010 óta évente rendezik az itt élők, teljesen önkéntesen, saját forrásból, adományokból, támogatásból. Mivel a résztvevők száma évről évre több, ennek megrendezése egyre nehezebb lett, az egyesület segítségét kérték első ízben 2016-ban a szervezéshez, lebonyolításhoz. A kérést szívesen támogattuk, hisz céljaink között szerepel.

Tisztelt Egyházasrádóci lakos!

Ön a Falurészek Egyházasrádócért Egyesület bemutatkozó levelét olvassa.

Egyesületünk 2015.04.21-én alakult azzal a céllal, hogy szeretett községünkben fellendítsük, vagy inkább újraélesszük a közösségi életet, és segítsük az Önkormányzat, valamint a községünkben működő többi civil szervezet munkáját.

Hamar aktivizáltuk magunkat, hiszen már április 23-án részt vettünk az Önkormányzat által szervezett „Föld napi” falutakarításban.

Ezt követően a Római Katolikus Plébánia tetőfelújításánál segédkeztünk, még szintén áprilisban.

Június 18-án került sor eddigi legnagyobb (egész napos) rendezvényünkre, a főzőversenyre, amely a visszajelzések alapján sikeresnek mondható. Reméljük lesz még folytatása!

Részt vettünk július 8-án és 9-én a bagolytúrán, valamint az I. Antal István labdarúgó emléktornán, melyek a falunapi programok részeként kerültek megrendezésre.

Szeptember 17-én volt a szüreti felvonulás, melynek igazán aktív résztvevői voltunk. Két traktorral, és sok jelmezessel (egyesületünk szinte minden tagja beöltözött) vettük ki részünket a rendezvényből. Jól sikerült, vidám nap volt, ahol mindenki jól érezhette magát, aki eljött, vagy megtekintette az eseményt.

A Kisújfalusi Jézus Szíve kápolna 25 éves, és Bárdosi István Plébános úr halálának 10 éves évfordulójára szervezett megemlékezést a helyi kis közösség október 16-án. Részt vettünk az eseményen és segítettünk a szervezésben és lebonyolításban is.

Ezzel a felsorolás még nem ért véget! Az előbb említett Kisújfalusi közösség december 18-ára ismét programot hirdetett a kápolnához. Ünnepi ökomenikus adventi imádságra, majd azt követően közös forraltborozásra és zsíros kenyér fogyasztására invitálta a község lakóit. Természetesen ennek a megszervezésében, és a lebonyolításában is segítő kezet nyújtottunk. Örömünkre szolgált, hogy községünk lakói szép számmal voltak jelen mindkét alkalommal. Ez számunkra olyan üzenettel bír, hogy igenis van létjogosultsága az efféle rendezvényeknek, és igény is van rájuk.

A 2016-os esztendő nagyjából itt ért véget egyesületünk számára, de azt szeretnénk, hogy a 2017-es még több eseményt, programot hozzon községünk életében, amelyekben szervezőként, segítőként, vagy akár csak részvevőként jelen lehetünk, együtt építve önökkel Egyházasrádócon egy olyan közösséget, akik képesek egymásért tenni, és egymás társaságában jól érezni magukat.

Bárkit szívesen látunk egyesületünkben, aki azonosulni tud a fent leírtakkal, és örülünk azoknak is, akik ötleteikkel, tanácsaikkal, vagy bármely más módon segíteni tudják a munkánkat.

Békés, boldog, egészségben, sikerekben és rendezvényekben gazdag új esztendőt kíván a Falurészek Egyházasrádócért Egyesület !