Meseház Óvoda

Óvoda vezetője: Szép Erzsébet

Cím: Egyházasrádóc, Kossuth Lajos u. 84, 9783

Telefonszám: (06 94) 528 017

Egyházasrádócon 1979 óta működik az óvoda. Kezdetben két csoporttal indult, majd 1983-ban a magas gyermeklétszám miatt kialakításra került a harmadik csoport. Mivel csak két csoportszoba állt rendelkezésre, a harmadik csoport az iskolában kezdte meg működését. Később az akkori fenntartó megvásárolta az óvoda mellett lévő családi házat, ahol kialakításra került egy komplett óvodai csoport, a hozzá tartozó kiszolgáló helyiségekkel együtt. Azóta folyamatosan három csoporttal üzemelünk. A szakember ellátottság mindig a csoportszámnak megfelelő volt, és az évek során a pedagógusok magasan képzett szakemberekké váltak, hat óvodapedagógus és három dajka látja el a gyermekek nevelését – gondozását. Pedagógusaink közül két fő fejlesztőpedagógus szakvizsgával rendelkezik, ami garanciát jelent a sajátos nevelési igényű gyermekek ellátására. A csoportokban magas színvonalú nevelő munka folyik, az iskolára való felkészítés teljes körű, a pedagógiai programban leírtakkal teljes mértékben összhangban van. Óvodánkban minden rászoruló gyermek számára biztosított a logopédiai ellátás, valamint a fejlesztő jellegű foglalkozás. Középső és nagycsoportosaink tehetséggondozó foglalkozásokon vehetnek részt. Néptánc, balett, foci, hip-hop órákon csillogtathatják meg kiemelkedő képességeiket. Lehetőséget biztosítunk felekezetek szerinti hitoktatásra is. Aktívan részt veszünk fenntartó önkormányzataink rendezvényein, a falu karácsonyok,nőnapok,és az idősek napi rendezvények állandó fellépői óvodás gyermekeink. Intézményünk 2020-ban mini bölcsődével bővül. Sok éve fennálló igény valósul meg ezzel a beruházással, ami egyben az óvoda teljes körű felújítását is lehetővé teszi. Korszerűsítésre kerül a fűtés, a világítás, kibővülnek a kiszolgáló helyiségek, fejlesztő szoba kerül kialakításra. Megújul az udvar, korszerű, biztonságos játékok sora kerül telepítésre. A bölcsődébe hét, három éven aluli gyermek fogadására nyílik lehetőség, biztosítva ezzel a szülők munkába való visszatérését. Bízom benn, hogy ez a megújult intézmény, községünk lakóinak megelégedésére szolgál, és tovább öregbíti intézményünk jó hírnevét.

Szép Erzsébet