Művelődési Központ felújítása és átalakítása

Für Lajos Művelődési Központ

A projekt címe: Für Lajos Művelődési Központ

Kedvezményezett neve: Egyházasrádóc Község Önkormányzata

Pályázati felhívás neve: Településkép, közösségi tér fejlesztése

Pályázati felhívás kódszáma: VP6-7.2.1-7.4.1.1-16.

Támogatás összege: 49.999.984,- Ft

Támogatás mértéke: 90%

Megvalósítás helyszíne: 9783 Egyházasrádóc, Kossuth L. utca 97., hrsz. 614

A beruházás megvalósításának ideje: 2018.07.05. – 2019.07.10.

Beruházás rövid bemutatása: (500 karakter)

A Művelődési Központ felújítás és átalakítás kétféle céllal történt meg. Az egyik cél az épület külső és energiahatékonyságot javító felújítása volt. Ennek keretében megvalósult a korábban részben lapostetős épület teljes tetőcseréje és a födém hőszigetelése, a teljes homlokzati felület utólagos hőszigetelése és a nyílászárók cseréje is. Megújult az épület fűtési rendszere valamint az épületen elhelyezésre került egy 3 kWpes napelemes rendszer is, mely nagyobb részt biztosítja az épület villamos energia felhasználását.

A felújítás, bővítés másik célja az épület átszervezése volt, amely a meglévő kulturális funkció mellett a polgármesteri hivatal helyiségeinek kialakításából állt a létrehozott Für Lajos Művelődési Központban. Ennek megfelelően az épület délnyugati részén lettek elhelyezve a hivatal irodái, át lett alakítva a vendég vizesblokk, valamint készült egy új bejárati bővítmény, ami egyrészt a kultúrház és a polgármesteri hivatal könnyebb megközelítését biztosítja, valamint itt került elhelyezésre egy akadálymentes wc is. A felújítást, átalakítást követően egy, a településképet meghatározó, reprezentatív épület jött létre.